Harry Potter and the Order of the Phoenix
(GameBoy Advance – Arcade game)

Námet hry vychádza zo štvrtého pokračovania príbehu, ako obyčajne z filmovej verzie. Je vidno snahu, aby sa herné verzie na rôzne platformy čo najviac podobali. Samozrejme je to zjednodušená verzia, no napriek tomu však možno nájsť vzájomné rozdiely.
Je to v podstate žáner arcade s akčnými prvkami. Hra spočíva v plnení rôznych úloh. Okrem toho možno zbierať knihy, čarodejnícke kartičky, čokoládové žabky, zlaté strely - odhalia bonusové obrázky. To všetko je spracované v 3D perspektíve, vďaka tomu majú aj postavy premenlivú veľkosť (závislú od vzdialenosti), grafické stvárnenie je na veľmi dobrej úrovni. 
Samotná hra je založená je založená na voľnejšom princípe, jednotlivé úlohy nie sú oddelené - začínajú sa v spoločenskej miestnosti. Harry nezdoláva úlohy sám, ale za pomoci priateľov. Úlohy v podstate kopírujú príbeh - je to podobné PC verzii, samozrejme s istými zmenami. Jednotlivé kúzla treba vyvolávať za aktívnej manipulácie - ovládač sa pri tom niekedy dobre zapotí. Všetky sa postupne učia - v hlavnom stane s Hermionou (Reparo - opravovanie predmetov) a s Ginny (Accio - privolávanie predmetov). Potom na škole na čarovaní pribudne Wingardium leviosa (levitačné kúzlo) a Depulso (kúzlo posúvania). Kúzlenie sa samozrejme vyskytne na hodinách ako je transfigurácia (premena myši na krčah) alebo čarovanie, no samozrejme aj pri súbojoch, ktorých je naozaj veľa. Obranné zaklínadlá (Ventus, Flippendo, Rictumsempra, Stupefy, Protečgo) sa dajú vylepšovať na stretnutiach Dumbledorovej armády - tých je toľko, že všetky tri postavy (Ron, Hermiona a Harry) dosiahnu maximálnu úroveň. Netreba zabúdať ani na oklumenciu, ktorá dá tiež slušne zabrať, keď požadovaný sled pohybov narastá na rozsahu. Nezaostávajú ani ostatné predmety štúdia. Na histórii mágie treba úspešne zvládnuť test - vyberá sa z troch možností (je potrebná znalosť angličtiny a príbehu), astronómia spočíva v kreslení súhvezdí, na Herbológii treba hnojiť rastliny, elixíry - namiešanie požadovaných surovín, starostlivosť o magické tvory obnáša kŕmenie testrala, veštenie - určovanie obrazov v guli. Všetky tieto predmety potom možno opakovať s tromi úrovňami obtiažností (vyvolávajú sa na nástenke v spoločenskej miestnosti). Samozrejme, že všetko treba ešte predviesť aj pri skúškach - OWL (VČÚ). Okrem toho si možno užiť aj trochu zábavy v podobe minihier - exploding snaps (rachotiaca sedma - niečo na štýl pexesa) a čokoládové žabky (zostreľovanie žabiek). Záver hry sa samozrejme odohráva na ministerstve mágie - je to sled šiestich súbojov za sebou , z ktorého doslova bolia prsty. Na záver Harry musí odolať Voldemortovi (súboj v štýle oklumencie).
Ukladanie pozície je automatické, nezdary sa dajú opakovať, strata života nehrozí. Celkovo možno povedať, že hra časom skĺzne do stereotypu neustáleho opakovania. Hrateľnosť oproti predošlému dielu sa mi zdala slabšia, kúzlenie dá dosť zabrať. Prejdenie celej hry tak potrebuje viachodinový výkon.

Snímky z hry - kliknutím na obrázok sa otvorí nové okno s ďalšími náhľadmi